Tititi Plus Jiří Franta

Neohodnoceno

Ve spolupráci s předními českými ilustrátory vznikla speciální série figurek Tititi PLUSvytvořená pro Designblok 2020. Vybraný tvar Tititi si ilustrátor převzal přímo z ateliéru a ztvárnil figurku po svém. Tuto figurku pomaloval Jiří Franta.

Dosavadní práci Jiřího Franty dominuje především mnohostranné využití média kresby. Jeho umělecké myšlení se odvíjí jak v individuálním přístupu tak činností v kolektivu jako člena umělecké skupiny Rafani nebo v autorské dvojici: David Bohm - Jiří Franta. Více o autorovi zde: https://www.artlist.cz/jiri-franta-2906/

 

Prosíme budoucího majitele figurky, aby po zakoupení bylo možno figurku zapůjčit pro příležitost výstavy.

 Pouze jeden originál, vystaveno na Designbloku 2020.

 

 Dřevo smrk, vlastní krabičky, doprava v ceně.

7 900 Kč
Skladem

Umělecká dílna Tititi se soustředí na výrobu originálních dřevěných hraček, inspirovaných řemeslnou tradicí tvůrců jako Minka Podhajská, Václav Špála nebo Josef Čejka. Ruční výroba z českého dřeva povyšuje každý exemplář na svébytný unikát s nespornou uměleckou hodnotou. Zdánlivě dětská hračka se tak stává nadčasovým objektem, jehož estetická hodnota nevyprchá ani v dospělosti. Výrobky Tititi touží jitřit fantazii a současně uchovávat vzpomínky vložené mezi dřevěné letokruhy.

Figurky Tititi jsou zastoupeny ve sbírkách Umělecko-průmyslového muzea v Praze a v Moravské galerii v Brně.

Kategorie: Nákup