Zákaznická podpora:info@tititi.cz

Otík, dětská sedačka

52 000 Kč
Skladem

Housenka Otík, dětská sedačka, 1m dlouhá, byla vystavena v Umělecko-průmyslovém muzeu na výstavě "RENESANCE 21, Masters a Rodinné stříbro"

V novorenesanční budově Uměleckoprůmyslového musea v Praze, jehož posláním je schraňovat a prezentovat poklady českého uměleckého řemesla a designu, byly k vidění výstavy současného českého designu s důrazem na vynikající provedení a řemeslné zpracování výrobků. Součástí výstavního domu RENESANCE 21 byla výstava Masters, kde byly formou obrazárny vystaveny jednotlivé ikony současné české produkce. Sousedící expozice nesla název Rodinné stříbro a ve spolupráci s časopisem Forbes se zde představily firmy, které se starají o rodinný poklad a know how – PETROF, Moser, Kaplan Nábytek, Tkalcovna Kubák, Vasky, Brokis, LD Seating, Dílna Šesták a další. Celé druhé patro patřilo výběru 25 designérů, kteří mistrně ovládají řemeslo a ruční výrobu svých designů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Figurky Tititi jsou zastoupeny ve sbírkách Umělecko-průmyslového muzea v Praze a v Moravské galerii v Brně.

Studio Tititi se soustředí na výrobu originálních dřevěných hraček, inspirovaných řemeslnou tradicí tvůrců jako Minka Podhajská, Václav Špála nebo Josef Čejka. Ruční výroba z českého dřeva povyšuje každý exemplář na svébytný unikát s nespornou uměleckou hodnotou. Zdánlivě dětská hračka se tak stává nadčasovým objektem, jehož estetická hodnota nevyprchá ani v dospělosti. Výrobky Tititi touží jitřit fantazii a současně uchovávat vzpomínky vložené mezi dřevěné letokruhy.

Tititi obdrželo cenu Designbloku Nejlepší bytové doplňky roku 2019 a stalo se finalistou kategorie Objev roku 2019 Czech Grand Design.