Otík, dětská sedačka

Housenka Otík, dětská sedačka, 1m dlouhá, byla vystavena v Umělecko-průmyslovém muzeu na výstavě "RENESANCE 21, Masters a Rodinné stříbro"

V novorenesanční budově Uměleckoprůmyslového musea v Praze, jehož posláním je schraňovat a prezentovat poklady českého uměleckého řemesla a designu, byly k vidění výstavy současného českého designu s důrazem na vynikající provedení a řemeslné zpracování výrobků. Součástí výstavního domu RENESANCE 21 byla výstava Masters, kde byly formou obrazárny vystaveny jednotlivé ikony současné české produkce. Sousedící expozice nesla název Rodinné stříbro a ve spolupráci s časopisem Forbes se zde představily firmy, které se starají o rodinný poklad a know how – PETROF, Moser, Kaplan Nábytek, Tkalcovna Kubák, Vasky, Brokis, LD Seating, Dílna Šesták a další. Celé druhé patro patřilo výběru 25 designérů, kteří mistrně ovládají řemeslo a ruční výrobu svých designů.

52 000 Kč
Skladem

Figurky Tititi jsou zastoupeny ve sbírkách Umělecko-průmyslového muzea v Praze a v Moravské galerii v Brně.

Studio Tititi se soustředí na výrobu originálních dřevěných hraček, inspirovaných řemeslnou tradicí tvůrců jako Minka Podhajská, Václav Špála nebo Josef Čejka. Ruční výroba z českého dřeva povyšuje každý exemplář na svébytný unikát s nespornou uměleckou hodnotou. Zdánlivě dětská hračka se tak stává nadčasovým objektem, jehož estetická hodnota nevyprchá ani v dospělosti. Výrobky Tititi touží jitřit fantazii a současně uchovávat vzpomínky vložené mezi dřevěné letokruhy.

Tititi obdrželo cenu Designbloku Nejlepší bytové doplňky roku 2019 a stalo se finalistou kategorie Objev roku 2019 Czech Grand Design.

Kategorie: E-shop

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení