Zákaznická podpora:info@tititi.cz

Kiswahili

7 800 Kč
Skladem

Figurka Kiswahili ze série Ti Domorodci, představena byla na Designbloku 2022 v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze.

Exkluzivní figurka je z nádherného bukového dřeva, vyrobeno pouze v jednom kuse, výška 25 cm. 

Doprava a krabička jsou v ceně nebo si figurku lze vyzvednout v showroom Mánes po předchozí rezervaci na talichova@tititi.cz

 

Marie Míčová, kurátorka Uměleckoprůmyslového musea:

Všichni jsme domorodci na zemi. Tělo nám dala příroda a vymyšlení a hotoví jsme už nazí, všichni máme střed v pupíku a viditelné i neviditelné letokruhy. Pudově se dotváříme, abychom se vymezili nebo připodobnili ostatním lidem. Ti domorodci stojí před námi jako umělecké objekty k obhlížení, stabilní a tyčící se jako totemy. Drobnomalba v nich potom ale odkrývá křehkou podobu různých postav.  Zachycuje chvíli, kdy v sobě člověk objevuje umělce a pohybuje se na území mezi pralesem a civilizací, mezi přírodními zákony a lidskými ambicemi. Ti domorodci stojí před námi, na chvíli se zastavili a pozorují oko fotoaparátu, který je snímá a kterým na ně míříme, my diváci a cestovatelé po krásách. Některý z domorodců není delikátně okrášlený ženskou rukou, ale barbarskými barvami. Stojí před námi a dívá se na nás stejně jako my na něj.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Figurky Tititi jsou zastoupeny ve sbírkách Umělecko-průmyslového muzea v Praze a v Moravské galerii v Brně.

Studio Tititi se soustředí na výrobu originálních dřevěných hraček, inspirovaných řemeslnou tradicí tvůrců jako Minka Podhajská, Václav Špála nebo Josef Čejka. Ruční výroba z českého dřeva povyšuje každý exemplář na svébytný unikát s nespornou uměleckou hodnotou. Zdánlivě dětská hračka se tak stává nadčasovým objektem, jehož estetická hodnota nevyprchá ani v dospělosti. Výrobky Tititi touží jitřit fantazii a současně uchovávat vzpomínky vložené mezi dřevěné letokruhy.

Tititi obdrželo cenu Designbloku Nejlepší bytové doplňky roku 2019 a stalo se finalistou kategorie Objev roku 2020 Czech Grand Design.