Tititi Plus Michaela Mihályi

Ve spolupráci s předními českými ilustrátory vznikla speciální série figurek Tititi PLUS vytvořená pro Designblok 2020. Vybraný tvar Tititi si ilustrátor převzal přímo z ateliéru a ztvárnil figurku po svém. Tuto figurku pomalovala Míša Mihályi.

Michaela Mihályi v současnosti studuje animaci na FAMU v Praze, kde i žije. Ráda vypráví příběhy v různých technikách, od kreslených přes vystřihované až po loutkové animace. Mimo studium pracuje jako animátorka na volné noze a ilustrátorka. Má psa jménem Ela a miluje pivo a kávu.

Prosíme budoucího majitele figurky, aby po zakoupení bylo možno figurku zapůjčit pro příležitost výstavy.

 Pouze jeden originál, vystaveno na Designbloku 2020.

 

 Dřevo smrk, vlastní krabička, doprava v ceně.

5 900 Kč
Skladem

Umělecká dílna Tititi se soustředí na výrobu originálních dřevěných hraček, inspirovaných řemeslnou tradicí tvůrců jako Minka Podhajská, Václav Špála nebo Josef Čejka. Ruční výroba z českého dřeva povyšuje každý exemplář na svébytný unikát s nespornou uměleckou hodnotou. Zdánlivě dětská hračka se tak stává nadčasovým objektem, jehož estetická hodnota nevyprchá ani v dospělosti. Výrobky Tititi touží jitřit fantazii a současně uchovávat vzpomínky vložené mezi dřevěné letokruhy.

Figurky Tititi jsou zastoupeny ve sbírkách Umělecko-průmyslového muzea v Praze a v Moravské galerii v Brně.

Kategorie: Nákup